Turniej piłkarski im. Andrzeja Czarneckiego

W dniach 6-7 sierpnia odbędzie się 1. edycja Turnieju piłkarskiego im. Andrzeja Czarneckiego. O puchar i miano najlepszej drużyny w regionie walczyć będzie sześć drużyn ze Skierniewic i okolic.

W drugi weekend sierpnia rozegrany zostanie turniej upamiętniający wybitną postać Unii Skierniewice lat 60 – Andrzeja Czarneckiego. Do rywalizacji przystąpi sześć drużyn m.in.: GLKS RŻD Żelazna, Jutrzenka Mokra Prawa, Macovia Maków, Miedniewiczanka Miedniewice, Sierakowianka Sierakowice i Widok Skierniewice.
Turniej składać się będzie z dwóch części. Pierwszego dnia (6 sierpnia) odbędą się mecze grupowe. Zostaną one rozegrane na stadionach przy ul. Nowobielańskiej 102 (MLKS WIDOK) i na stadionie w Sierakowicach Lewych 113 A (GLKS Sierakowianka). Ostateczne rozstrzygnięcia odbędą się dzień później - 7 sierpnia na stadionie OSiR przy ul. Pomologicznej 8 A.

Mecze grupowe rozgrywane będą w czasie 2 x 25 min, a mecze finałowe 2 x 30 min. W turnieju udział weźmie sześć ww. drużyn podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny, które rozlosowano 21 czerwca przy udziale władz miasta, przedstawicieli wszystkich klubów, a także OSIR- u i Urzędu Miasta.

1. Widok Skierniewice
2. Macovia Maków
3. 3. Jutrzenka Mokra Prawa

1. Sierakowianka Sierakowice
2. Miedniewiczanka Miedniewice
3. GLKS RŻD Żelazna

W fazie grupowej każdy zespół rozegra po dwa spotkania. Drużyny, które po meczach grupowych zajmą trzecie miejsca w swoich grupach zagrają o miejsca 5-6, drużyny z drugich zagrają o miejsca 3-4, a zwycięzcy grup o miejsca 1-2. Po każdym meczu grupowym drużyny wykonują serię rzutów karnych (po 3 strzały, a następnie do skutku po 1). Wynik serii rzutów karnych nie ma wpływu na końcowy wynik meczu i jest brany pod uwagę tylko przy ustalaniu miejsca w tabeli zgodnie z zasadami opisanymi poniżej.

Patron turnieju:
Andrzej Czarnecki- wychowanek i czołowy piłkarz Unii Skierniewice w latach 60-tych. Był jednym z autorów sukcesu, jakim na ówczesne czasy był awans Unii do A klasy, która swym zasięgiem obejmowała wówczas region odpowiadający aktualnie rozgrywkom IV ligi. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 1967 roku został trenerem założonej na wniosek Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu szkółki piłkarskiej przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym Vis. Prowadzone przez trenera Czarneckiego zespoły juniorskie szybko stały się jednymi z najlepszych w Polsce, zdobywając wielokrotnie medale Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. W 1979 roku drużyna Visu Skierniewice, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Podopieczni trenera Andrzeja Czarneckiego to m.in. Witold Będkowski czy Jacek Chociej, oraz wielu innych piłkarzy będących później podstawą drużyny Unii Skierniewice.

Regulamin Turnieju im. Andrzeja Czarneckiego

Termin: 6-7.08.2016
Organizatorzy: Miasto Skierniewice, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Skierniewicach.
Partnerzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, GLKS Sierakowianka, MLKS Widok Skierniewice,
Uczestnicy: GLKS RŻD Żelazna, Jutrzenka Mokra Prawa, Macovia Maków, Miedniewiczanka Miedniewice, Sierakowianka Sierakowice, Widok Skierniewice.
Sędziowie: Wydział Sędziowski OZPN w Skierniewicach
Obiekty sportowe:
- Stadion MLKS Widok Skierniewice, Skierniewice ul. Nowobielańska 102
- Stadion GLKS Sierakowianka, Sierakowice Lewe 113 A
- Stadion OSIR, Skierniewice, ul. Pomologiczna 8 A

W turnieju, klub mogą reprezentować zawodnicy, zgłoszeni w tym klubie do rozgrywek ligowych w sezonie 2015/2016 oraz 2016/2017, którzy w dniu turnieju mają ukończone 16 lat i posiadają ważne badania lekarskie stwierdzające zdolność do uprawiania piłki nożnej. Każdy zawodnik musi w trakcie turnieju posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem w celu ewentualnej weryfikacji.
Do turnieju drużyna może zgłosić maksymalnie 22 zawodników.

Przepisy gry:

Obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN z poniższymi zmianami:
- Czas gry: mecze grupowe 2x25 min., mecze o miejsca 2x30 min.
- Zmiany: powrotne, bez ograniczeń ilościowych

System rozgrywek:

W turnieju udział weźmie 6 drużyn podzielonych na 2 grupy po 3 drużyny. W fazie grupowej każdy zespół rozegra 2 mecze. Drużyny, które po meczach grupowych zajmą 3 miejsca w swoich grupach zagrają o miejsca 5-6, drużyny z miejsc 2 zagrają o miejsca 3-4, a zwycięzcy grup zagrają o miejsca 1-2.

Za zwycięstwo w meczu przyznaje się 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów.

O kolejności w tabeli decydują kolejno:

- Liczba zdobytych punktów
- Wynik bezpośredniego pojedynku pomiędzy zainteresowanymi drużynami
- Bilans bramkowy
- Większa liczba strzelonych bramek
- W przypadku gdy te kryteria nie wyłonią zwycięzcy o kolejności decyduje wynik serii rzutów karnych pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Podział na grupy

1. Widok Skierniewice